Dobra woda


„Woda nie jest produktem komercyjnym takim jak każdy inny, lecz raczej dziedzictwem, które musi być chronione, bronione i traktowane jak dziedzictwo”.
Ramowa Dyrektywa Wodna
 

Woda jest najważniejszym składnikiem potrzebnym do funkcjonowania naszego organizmu. Dlatego utrzymanie wysokiej jakości wody prosto z kranu jest szczególnie istotne. Wodociągi Miasta Krakowa dokładają wszelkich starań by jakość kranowianki była jak najwyższa. Potwierdza to przyznana w 2016 roku w ramach Programu Najwyższa Jakość Quality International nagroda „Produkt najwyższej jakości” dla wody dostarczanej mieszkańcom Krakowa.
 
Woda, która dociera do krakowskich kranów przez sieć liczącą obecnie ponad 2300 km, poddawana jest wieloetapowemu procesowi uzdatniania. Monitoring prowadzony przez Centralne Laboratorium WMK S.A. gwarantuje jej bezpieczeństwo. Rocznie, nasi pracownicy wykonują około 100 tys. analiz wody. 
 

Zobacz tabelę jakości wody

 

Chcesz zbadać wodę w Twoim kranie?

Zbadaj ją w akredytowanym laboratorium!

Zobacz cennik badań laboratoryjnych świadczonych przez Centralne Laboratorium WMK S.A. w Krakowie lub zadzwoń tel. 12 63-92-219, 602-32-43-74 (Punkt Obsługi Klienta czynny w godzinach: 8.00 – 14.00)

 

Poznaj nasze Centralne Laboratorium

 

Komunikat o jakości wody wersja w html