Edukacja najmłodszych


Wodociągi Miasta Krakowa od lat wdrażają działania, które mają na celu ochronę środowiska naturalnego i propagowanie prawidłowych postaw proekologicznych. Edukację ekologiczną uważamy za bardzo ważny element procesu kształcenia. Nasze działania kierujemy przede wszystkim do dzieci, uwrażliwiając je na potrzeby środowiska, a także uświadamiając im wpływ człowieka na przyrodę.
 
 
W sali na podłodze bawią się dzieci ubrane w niebieskie pluszowe kamizelki. Wchodzą do tunelu imitującego długą rurę.   W sali stoi mężczyzna w żółtym ubraniu i czapce akademickiej. Robi śmieszną minę. Wokół niego dzieci przebrane za kropelki.
 
W ramach zajęć prowadzonych w Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany uczymy dzieci poszanowania dla środowiska naturalnego, a w szczególności akwenów wodnych i promujemy nawyk picia wody prosto z kranu.

Poprzez objaśnienie procesu uzdatniania wody - zarówno podczas warsztatów „Akademia Kropelki” jak i przedstawienia „Wędrówki Kropelki” - uświadamiamy małym krakowianom, jak Wodociągi Miasta Krakowa dbają o to, by woda w krakowskich kranach była najwyższej jakości i w pełni bezpieczna do spożycia.
 
Dzieci rysują na leżących na stoliczku kartkach. Z tyłu widać Panią stojącą przodem do dużej, białej tablicy.  Dzieci w kolorowych podkoszulkach siedzą na dywanie. Patrzą na Panią, która pokazuje ręką na obrazek. Widać na nim chmury, rzekę i słońce.