Świętuj z nami 10 urodziny Akademii Kropelki na IV Festiwalu Wody!

My już odliczamy, a Wy? W sobotę 28 września odkryjemy przed Wami już po raz czwarty tajemnice wody i zakręcimy Was pozytywnie! Gwarantujemy fantastyczną, energiczną zabawę i mnóstwo praktycznej wodnej wiedzy. Czekamy na Was od 10:00 do 16:00 w Centrum Edukacji Ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany , ul. Księcia Józefa 299. WSTĘP WOLNY!
 

10 Urodziny Akademii Kropelki
Już po raz czwarty zapraszamy krakowian na Festiwal Wody – woda nas kręci! Wydarzenie odbywa się w konwencji rodzinnego pikniku pełnego wartościowej wiedzy i dobrej zabawy. W tym roku Festiwal będzie wyjątkowy! Świętujemy 10 urodziny „Akademii Kropelki”, najstarszego z naszych programów edukacji ekologicznej, który działa od września 2009 roku. Będą tort, tańce, hulanki, swawole…

Na wszystkich śmiałków czekają ciekawe wodne stanowiska. Koło Fortuny, Woda i Główka czyli łamigłówka, laboratorium wody, czy wodne kolaże - każdy znajdzie coś dla siebie. Każde wykonanie zadania potwierdzamy pieczątką na papierowym, urodzinowym torcie, który otrzyma każdy mały uczestnik festiwalu. Na końcu zabawy czekają drobne upominki.

Podczas festiwalu zaprosimy Was do wodnych wygibasów. Przyszłym konstruktorom na pewno do gustu przypadną odwiedziny w naszej stoczni. Nie zabraknie też słodkich pyszności w strefie relaksu, w której będzie można wypocząć i zatopić się w świat bajki o Dziadku Tadku i jego wnuczku. Aby upamiętnić swój udział w IV Festiwalu Wody zapraszamy do fotobudki po wodną fotkę!

Na miłośników zabytkowych krakowskich budynków czeka gratka – zwiedzanie ponad 100-letniego Zakładu Uzdatniania Wody Bielany.
 
Zapytaj
Na Festiwalu będzie można porozmawiać ze specjalistami z Wodociągów Miasta Krakowa, ale i naszych partnerów: Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Przebadaj
Podczas Festiwalu otwieramy dla Was mobilne laboratorium. Chętnych zapraszamy do przynoszenia wody z domowych kranów. Do badania potrzebny jest 1 litr wody, pobrany do sterylnego pojemnika.

Na Festiwalu Wody pijemy kranowiankę
Zapraszamy na łyk dobrej wody prosto z kranu – będzie dostępna w naszym rollbarze w wersji schłodzonej i gazowanej, a także w dzbankach wzbogacona miętą, cytryną i innymi owocami.

Dojedź prosto
Nie wiecie jak do nas dojechać? Nic prostszego! Autobus komunikacji miejskiej będzie kursował na trasie Plac Wszystkich Świętych – Zakład Uzdatniania Wody Bielany . Odjazdy z przystanku tramwajowego przy Urzędzie Miasta (w kierunku Poczty Głównej), o każdej pełnej godzinie począwszy od godz. 10.00. Ostatni kurs o godz. 15.00. W drogę powrotną będzie można wyruszyć co godzinę, od 11.20 z parkingu przy Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany. Ostatni kurs o 16.10. Dla tych, którzy skorzystają z własnego transportu dostępny będzie bezpłatny parking (ilość miejsc ograniczona).


Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem:
REGULAMIN FESTIWALU WODY

 

Dodano w dniu 17/09/2019