Prosto z kranu – zdrowa i dobra! Ruszyła kampania!

4 listopada ruszyła kampania społeczna „Zdrowa woda-prosto z kranu”, której partnerem są Wodociągi Krakowskie! Inicjatorem i pomysłodawcą kampanii „Zdrowa woda-prosto z kranu” jest krakowska Fundacja KGM Progress. Honorowy patronat nad akcją  objął  Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców Krakowa  do częstszego korzystania z wody oferowanej przez miejskie wodociągi. Organizatorzy akcji zwracają uwagę, że woda w krakowskich kranach jest nie tylko bezpieczna ale i smaczna. Dostępna jest przez całą dobę, na wyciągnięcie ręki. Korzystając z wody kranowej nie zużywamy plastiku i innych tworzyw sztucznych, których składowanie po zużyciu powoduje negatywne oddziaływanie na środowisko. Kampania adresowana jest do wszystkich mieszkańców miasta. W ramach kampanii przewidziano przygotowanie i realizację godziny lekcyjnej w szkołach ponadpodstawowych, która poświęcona będzie problematyce związanej z wodą. Działania edukacyjne prowadzone będą również w internecie, przez stronę www.pijmyzkranu.pl, dzięki której będzie można dowiedzieć się: ile wody zużywa przeciętny mieszkaniec Krakowa, ile śmieci wytwarzamy używając wody butelkowanej oraz wiele innych ciekawostek dotyczących spożycia wody i nawyków konsumenckich. Organizatorzy przygotowali również dedykowany funpage na Facebooku „Zdrowa woda – prosto z kranu”, który pozwoli śledzić dalsze działania prowadzone w ramach kampanii.

Zdecydowaliśmy się włączyć do akcji „Zdrowa woda – prosto z kranu”, bo jesteśmy przekonani, że warto wspierać każde przedsięwzięcie popularyzujące korzystanie z wody pochodzącej z naszych wodociągów. Dzięki wielomilionowym inwestycjom, krakowska woda należy do najlepszych w kraju. Jest w pełni bezpieczna i zdrowa. Ważnym elementem są także korzyści dla środowiska wynikające z ograniczania produkcji śmieci w postaci pustych butelek, zwłaszcza plastikowych – powiedział na konferencji prasowej, która odbyła się 4 listopada Piotr Ziętara, Wiceprezes Zarządu – Dyrektor Zarządzający Wodociągów Krakowskich.

Wodociągi Krakowskie od 2013 roku realizują własną kampanię pn. „Dobra woda prosto z kranu”, w której zachęcają mieszkańców Krakowa do picia kranowianki bez przegotowania. Liczne publikacje, strona internetowa kampanii www.prostozkranu.krakow.pl, filmy wyświetlane w komunikacji miejskiej i szereg innych działań podjętych przez Wodociągi Krakowskie, w tym organizacja własnych wydarzeń dedykowanych tematowi wody i uczestniczenie w imprezach odbywających się na terenie miasta, przyczyniły się do rozpowszechnienia wiedzy o możliwości picia wody prosto z kranu. Przyłączenie się do akcji „Zdrowa woda – prosto z kranu” jest dla Wodociągów Krakowskich doskonałą okazją do przekazania informacji o wysokiej jakości wody z krakowskich kranów jeszcze szerszemu gronu odbiorców.

Dodano w dniu 10/11/2016