O kranowiance dla krakowian!


Doceń wodę - pod tym hasłem świętowaliśmy tegoroczny Światowy Dzień Wody.

Specjalnie z tej okazji, aby przypomnieć mieszkańcom Krakowa jak cenny i wartościowy skarb mają na wyciągnięcie ręki, odbyły się prelekcje edukacyjne online, konkurs dot. oszczędzania wody, a także ukazały się liczne materiały informacyjne.
 
O prelekcje na temat kranowianki na Światowy Dzień Wody poprosili nas m.in. wykładowcy jednej z krakowskich uczelni oraz członkowie Centrum Aktywności Seniora. Wszyscy chcieli dowiedzieć się więcej o jakości wody w krakowskich kranach i o tym czy bezpiecznie można ją pić bez przegotowania. Prowadzący prelekcje, ekspert do spraw wody, Z-ca Dyrektora Produkcji – Tadeusz Bochnia, dokładnie opowiadał o etapach jej uzdatniania, o nowoczesnych technologiach, wspominał też o sposobach na jej oszczędzanie w codziennym użytkowaniu. Cieszymy się, że większość słuchaczy zadeklarowała „przejście na kranowiankę”.
 
Cenna woda dla przyszłych pokoleń plakat.


Specjalnie z okazji Światowego Dnia Wody o znaczeniu wody w naszym życiu mówiły też dzieci w wywiadzie przeprowadzonym przez Radio Eska. Wypowiedzi najmłodszych oraz  ciekawy wpis m.in. na temat oszczędzania wody znajduje się w artykule

O wodzie na wagę złota pisała również Gazeta Krakowska, w specjalnym dodatku ekologia. W artykule poruszony jest temat deficytu wody oraz wskazówki jak ją oszczędzać.
Wśród 12 sposobów na redukcję jej zużycia na co dzień wymienić można m.in.:
 
  • Zakręcaj kran podczas mycia zębów
  • Bierz szybki prysznic zamiast kąpieli
  • Używaj pralki i zmywarki, wtedy kiedy je całkowicie zapełnisz
  • Nie wylewaj wody, którą możesz użyć ponownie np. do podlania kwiatów
  • Zbieraj deszczówkę.

Całość informacji w artykule

Pamiętajmy o znaczeniu wody w naszym życiu nie tylko od święta, bo to przecież od nas zależy czy wystarczy jej dla przyszłych pokoleń.

 

Dodano w dniu 23/03/2021