II Festiwal wody – tego nie możesz przegapić!

Już w  sobotę 21 października odpowiemy na pytania: jak wygląda świat z wnętrza bańki mydlanej? Czy w powietrzu jest woda? Jak wygląda obieg wody w przyrodzie? II Festiwal wody odkryje wiele tajemnic i na pewno zakręci Was pozytywnie! Czekamy na Was od 10:00 do 16:00 w Centrum Edukacji Ekologicznej Wodociągów Krakowskich, ul. Księcia Józefa 299. WSTĘP WOLNY.

Nas woda kręci. A Was?
Wydarzenie zaplanowaliśmy w rodzinnej konwencji, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci wraz z rodzicami wyruszą w pasjonującą podróż, poznając tajemnice jakie kryje woda. Na wszystkich śmiałków czekają stanowiska plastyczne, kreatywne i zręcznościowe, a także Wielki Test Kropelki. Za wykonanie zadań można zdobyć pieczątki w  „Wodnym Paszporcie”. Na tych, którzy zaliczą wszystkie zadania, czeka zakręcony Certyfikat i to co dzieci lubią najbardziej – słodkości i drobne upominki.

Ale to nie koniec wodnych inspiracji!  Uczestnicy wykreują niezwykłe wodne kule, wyruszą śladami mieszkańców rzek i jezior, zamienią się w poławiaczy skarbów z głębin. Dla rodziców zaplanowaliśmy zawody w składaniu…. Czego? Tego dowiecie się już na miejscu. Zdradzimy tylko, że zadanie nie będzie łatwe. Dla tych, którzy mają artystyczne zacięcie przygotowaliśmy wodne studio nagrań. A przysłowiową „wisienką na torcie” będzie pamiątkowa, wodna fotka. Będzie też chwila na wytchnienie – przy klimatycznych dźwiękach rocka i bluesa w wykonaniu krakowskiego zespołu Preizol Band, będzie można nabrać sił do kolejnych wodnych zmagań.

Zapytaj specjalistę
Na Festiwalu nie zabraknie na pewno fachowych porad naszych specjalistów. O krakowskiej „Dobrej wodzie prosto z kranu” będzie się nie tylko mówić, ale będzie można ją skosztować w wersji schłodzonej i gazowanej, a także z miętą, cytryną i innymi dodatkami. Udostępnimy także nasze mobilne laboratorium, w którym będzie można przebadać wodę z  domowego kranu.

Oddaj krew – uratuj życie
W czasie II Festiwalu Wody będzie dostępny mobilny punkt poboru krwi.  W ubiegłym roku dzięki naszej akcji „Błękitne tętno miasta – oddaj krew – uratuj życie”  udało się zebrać aż 10 litrów. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Zachęcamy do włączenia się w tę szczególną i ważną akcję!

Jak dojechać?
Nie wiecie jak do nas dojechać? Nic prostszego! Autobus komunikacji miejskiej będzie kursował na trasie Plac Wszystkich Świętych – Zakład Uzdatniania Wody Bielany . Odjazdy z przystanku tramwajowego przy Urzędzie Miasta, o każdej pełnej godzinie począwszy od godz. 10.00. Ostatni kurs o godz. 15.00. W drogę powrotną będzie można wyruszyć co godzinę, od 11.20, z parkingu przy Zakładzie Uzdatniania Bielany. Ostatni kurs o 16.00. Dla tych którzy wolą się wybrać własnym samochodem dostępny będzie bezpłatny parking.

Więcej również na www.wodociągi.krakow.pl, a także na naszym profilu na FB „W Krakowie dobra woda prosto z kranu”.
 

Dodano w dniu 20/10/2017