Fontanna w Parku Lotników znów pięknie tańczy

W ramach uruchamiania krakowskich fonann, powróciła, ku radości krakowian, również do życia  fontanna Wodociągów Miasta Krakowa w Parku Lotników Polskich.

Czy pamiętacie jeszcze naszą fontannę w Parku Lotników Polskich? Została oddana do użyku w pażdzierniku 2018 roku w ramach rewitalizacji parków krakówskich. Ostaniego lata sała milcząca. Tańczące wodne kaskady nie cieszyły oczu krakowian. Powiedzmy szczerze, było bez niej smutno. Ten rok będzie jednak inny, nasza fontanna w Parku Lotników Polskich została w ostatni weeken uruchomiona, a mieszkańcy miasta już skorzystali z jej uroków.

Przypomnijmy projekt fontanny został przygotowany przez firmę Gajda Architektura Krajobrazu na podstawie koncepcji architekta Charlie Husseya z biura Sutherland Hussey Harris.

Kompozycja fontanny wpisuje się w układ całego placu. Utwardzona nawierzchnia płynnie przechodzi w powierzchnie zielone trawników i rabat. Płyty kamienne z których wykonana jest fontanna nadają efekt płaskich płaszczyzn, pomiędzy którymi przelewa się woda, całość tworzy kompozycję podświetlanych w różnych kolorach kaskad. Strumyki wody fontanny unoszą się naprzemiennie od  1,5 m do 3 m.  Dzięki temu zostanie przesłonięty widok na ruchliwą al. Jana Pawła II, zapewniając spokój wypoczywającym w parku krakowianom.
 

Dodano w dniu 25/05/2021