Wodociągi Miasta Krakowa na WOD-KAN-EKO 2021

Data dodania 2021-11-22 Cofnij Rozmiar czcionki DrukujW dniach 16-18 listopada odbył się XXIV Kongres Naukowo – Techniczny WOD-KAN-EKO 2021! Na tak ważnym dla naszej branży wydarzeniu, nie mogło zabraknąć Wodociągów Miasta Krakowa S.A.

17 listopada, w oficjalny dzień otwarcia kongresu, uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej debacie „Planowanie – największe wyzwanie w niepewnych czasach, czy strategia to dziś 3 lata?”.  Piotr Ziętara – Prezes Zarządu WMK S.A. pełnił funkcję moderatora tego panelu dyskusyjnego. Uczestnicy spotkania – zarządzający przedsiębiorstwami wodociągowymi z różnych stron Polski – kolejno wymieniali się swoimi doświadczeniami z zakresu prowadzenia działalności w okresie pandemii i dyskutowali o problemach w branży np. przy ustalaniu nowej taryfy.

W trzecim dniu kongresu Marcin Łukaszewicz – Dyrektor Infrastruktury Sieciowej WMK S.A. – w swojej prelekcji „Funkcjonowanie kanalizacji w warunkach ekstremalnych” odniósł się do trudnych warunków atmosferycznych, jakie miały miejsce w lipcu 2020 roku w Krakowie. Opady deszczu kilkukrotnie przekroczyły wówczas średnie ilości opadów szacowane na ten okres. Jak przygotować się na takie sytuacje? Współpraca służb miejskich z pewnością jest niezbędna.

Cieszymy się z naszej obecności na WOD-KAN-EKO 2021! Wymiana doświadczeń w branży jest bardzo istotna, dlatego dobrze, że firmy wodociągowe są na to otwarte i sobie wzajemnie pomagają. Mamy nadzieję, że następne spotkanie odbędzie się w przyszłym roku w „lepszych czasach”  dla branży i dla każdego z nas!
 

 

Dodano w dniu 25/11/2021