Wodociągi Miasta Krakowa na Wielkiej Lekcji Ekologii w TAURON Arenie Kraków

W poniedziałek 8 października w Tauron Arenie Kraków odbędzie się Wielka Lekcja Ekologii. Głównym celem wydarzenia jest kompleksowe zaprezentowanie proekologicznych działań realizowanych przez Gminę Miejską Kraków i miejskie spółki komunalne na rzecz mieszkańców Krakowa.

Wydarzenie kierowane jest szczególnie do uczniów szkół podstawowych, którzy w ramach lekcji ekologii będą mogli poznać metody wpływające na ochronę środowiska i poprawę jakości życia w mieście. Płyta Tauron Areny zamieni się na  jeden dzień w ekologiczny park. Na poszczególnych stanowiskach zwiedzający będą mogli zobaczyć m. in.: ekologiczne samochody i urządzenia wykorzystywane przez miejskie spółki w codziennej pracy, poznać zasady dotyczące segregacji śmieci, dowiedzieć się czym jest niska emisja i jakie są sposoby jej ograniczenia. Wielka Lekcja Ekologii to również warsztaty i prelekcje o tematyce ekologicznej.

Na stanowisku Wodociągów Miasta Krakowa będzie można napić się ,,kranowianki’’ oraz zasięgnąć informacji na temat jej składu, zobaczyć jak działają samochody specjalistyczne, wziąć udział w konkursach, grach i zabawach związanych z wodą. Dodatkowo w ramach wydarzenia odbędą się dobrze już znane krakowianom warsztaty edukacyjne „Akademia Kropelki’’.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej szczegółów na: http://www.tauronarenakrakow.pl/wydarzenia/wielka-lekcja-ekologii/ 

Dodano w dniu 03/10/2018