WODOCIĄGI KRAKOWSKIE W MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ W KRAKOWIE

W miniony weekend (2,3 sierpnia br.) Wodociągi Krakowskie miały okazję zaprezentować się mieszkańcom Krakowa na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej w związku z trwającym wydarzeniem „Weekend ze Spółką”.

Podczas tych dni odwiedzający nasze stoisko informacyjno-promocyjne mogli uzyskać informacje oraz materiały na temat prowadzonej przez MPWIK S.A. działalności, zrealizowanych i realizowanych projektów unijnych, jak i posiadanej infrastruktury technicznej. Mieszkańcy Krakowa „Ci duzi i mali” bardzo chętnie sięgali po kubeczki świeżej „kranowianki” – która w te upale dni niosła orzeźwienie – oraz uzyskiwali informacje na temat zdatności do spożycia wody bez przegotowania „prosto z kranu”. Wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące mieszkańców pytania udzielał w pierwszym dniu dr Tadeusz Bochnia – kierownik Centralnego Laboratorium. To właśnie Centralne Laboratorium „stoi na straży” jakości wody w Krakowie, dokonując miesięcznie około 5000 wielorakich analiz wody. Podczas niniejszego weekendu pracownicy laboratorium wykonywali na miejscu uproszczone badania próbek wody dostarczonych przez mieszkańców Krakowa.

Na najmłodszych czekały atrakcje: malowanie buziek, kolorowanki, gra edukacyjna „Niezwykła wyprawa Kropelki” w formie ogromnej gry planszowej z dziećmi występującymi w roli pionków. Gra wprowadzała małych uczestników w tematykę ochrony zasobów wodnych, uzdatniania i dostarczania wody. Na uczestników czekały atrakcyjne upominki. Niegasnącym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyła się wodociągowa maskotka „Kropelka”, rozdająca słodycze i chętnie pozująca do zdjęć.

Dużą atrakcją zarówno dla „dużych i małych” był pokaz specjalistycznych samochodów
MPWiK S.A. służących do usuwania awarii oraz ciśnieniowego czyszczenia kanałów. Zainteresowani mogli dowiedzieć się od pracowników MPWiK S.A. wszystkiego o pracy tych pojazdów, wejść do ich środka i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas:)

Dodano w dniu 04/08/2014