Wielka Lekcja Ekologii już za nami!

Dawka ekologicznej wiedzy i dobrej zabawy to wszystko królowało na Tauron Arenie Kraków w czasie Wielkiej Lekcji Ekologii. W poniedziałek 8 października Arena zmieniła się w prawdziwy ekologiczny park. My również tam byliśmy i przygotowaliśmy  wiele atrakcji.
 
Wydarzenie w którym uczestniczyły Spółki miejskie przewidziano jako imprezę kierowaną do uczniów szkól podstawowych, a także rodziców z dziećmi i osób starszych. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał prof. Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa.

Na stoisku Wodociągów Miasta Krakowa można było zgłębić wiedzę o „dobrej wodzie prosto z kranu", dowiedzieć się jak przez nasze działania dbamy o zbiorniki wodne, a także przyrodę wokół nas. Przygotowaliśmy wiele krzyżówek, rebusów, zagadek i quizów o tematyce ekologicznej.  Można było też podziałać twórczo! W naszej dekoratorni czekały kreatywne zadania. Ich efektem były piękne i oryginalne płytki z motywami wody, które wykreowane przez dziecięce ręce budziły podziw dorosłych. Sprawne oko można było poćwiczyć na stanowisku poławiaczy nieczystości, gdzie liczyła się też szybkość i zręczność. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy samochodów specjalistycznych Wodociągów Miasta Krakowa. Po wysiłku fizycznym i intelektualnym pragnienie można było ugasić „dobrą wodą prosto z kranu”.  Przysłowiową wisienką na torcie były warsztaty edukacyjne „Akademia Kropelki” znane i bardzo lubiane zarówno przez uczniów jak i nauczycieli.   
 
Dziękujemy wszystkim za udział w Wielkiej Lekcji Ekologii!

Dodano w dniu 08/10/2018