Weekend sportowych emocji

Na zakończenie sezonu biegowego 16 października wystartował 8. Cracovia Półmaraton Królewski.Trasa biegu była szansą zmierzenia się z długim dystansem w otoczeniu pięknych zabytków oraz malowniczych uliczek Krakowa.Pośród uczestników biegu nie zabrakło także naszej drużyny „Biegamy z kranowianką.”

Na 5, 9 i 13 km biegu w punktach nawadniania na biegaczy czekała dobra woda prosto z kranu, nalewana sprawnie do kubeczków prosto z wodociągowych nalewaków. I tym razem system sprawdził się znakomicie, a kranowianka gasiła pragnienie uczestników biegu. Tuż przy mecie pod Tauron Areną na 21 km na biegaczy oraz kibiców także czekał beczkowóz z dobrą wodą.

Kibicowaliśmy wszystkim uczestnikom wydarzenia! Najlepsi okazali się Kenijczyk Eric Leon Ndiema, oraz Ukrainka Wiktoria Kaluzna. Eric poprawił swoje osiągnięcie, a Wiktoria odniosła drugie zwycięstwo w Krakowie. Dwa tygodnie wcześniej zwyciężyła w 15. Biegu Trzech Kopców. Serdecznie gratulujemy!
Na dzień przed 8. Cracovia Półmaratonem Królewskim Wodociągów Miasta Krakowa nie mogło także zabraknąć na Mini Mini Kraków Run. Na naszym stoisku przy Tauron Arenie Kraków najmłodsi biegacze mogli napić się łyk kranowianki z beczkowozu, poczęstować krówką od naszej wodociągowej Kropelki oraz wziąć udział w mocy kreatywnych atrakcji z ekotorbami oraz kołem fortuny. Wytrwali mieli okazję zobaczyć ulubiony spektakl najmłodszych „Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek.

Był to na pewno bardzo aktywny weekend, pełen pozytywnych sportowych emocji oraz dobrej wody prosto z kranu!
 

Dodano w dniu 24/10/2022