V Festiwal Wody zakręcił Was pozytywnie!

Powróciliśmy z Festiwalem Wody po dwóch pandemicznych latach i wiemy, że było warto! Jesteśmy przekonani, że sobota 17. września pozostanie w Waszej pamięci, jako dzień pełen wrażeń i fantastycznych emocji. V Festiwal Wody w Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany zakręcił wszystkich bardzo pozytywnie!
 
W czasie  Festiwalu bez wątpienia królowała woda! A do tego dziecięcy śmiech, dobra zabawa i dużo dobrej energii. To zdecydowanie był miły i pożytecznie spędzony rodzinny czas. Na wydarzenie przybyliście tłumnie. Już po raz piąty zaprosiliśmy Was do prawdziwie wodnego świata. Stanowiska: poławiacze pytań, dekoratornia, bieg po królestwie Rurogrodu, laboratorium wody, to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników festiwalu. Było energetycznie i kreatywnie!
 
Najmłodsi uczestnicy Festiwalu poruszali się po pomieszczeniach ze specjalną mapką, by niczego nie ominąć, odwiedzić wszystkie ekscytujące stanowiska i otrzymać kolorową pieczątkę potwierdzającą udział w zabawie. Przygotowane dla dzieci zadania podzielone były między siedem stanowisk. Wymagały pomysłowości, odrobiny wiedzy, szczypty talentu, a czasem i  sprawności fizycznej.
 
W czasie V Festiwalu Wody – Woda nas kręci! nie zabrakło wody prosto z kranu serwowanej w formie schłodzonej i gazowanej, a także wielosmakowych, pysznych lemoniad. W strefie relaksu można też było napełnić głodne brzuchy różnymi pysznościami.   
 
Nie zapomnieliście też o potrzebujących! Zaprosiliśmy Was do wspólnej akcji „Kropla dobra”. Zbieraliśmy karmę dla kociąt z Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Swoje stoisko na festiwalu miało też  Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza”, na którym można było nabyć ręcznie wykonane drobiazgi, wspierając w ten sposób ich działalność.
 
Pasjonatów zabytków cieszyła możliwość zwiedzania Zakładu Uzdatniania Wody Bielany, poznania technologii uzdatniania wody i jego ponad studwudziestoletniej historii.
 
Na zakończenie Festiwalu wystąpił Krakowski Chór Dziecięcy.
 
Dziękujemy Wszystkim za wspólnie spędzony czas!
 

Dodano w dniu 24/10/2022