Próbny rozruch fontanny w Parku Lotników Polskich -zakończony sukcesem!

Wodociągi Miasta Krakowa przyłączyły się do akcji rewitalizacji krakowskich parków i podjęły się trudnego zadania – budowy nowej fontanny w Parku Lotników Polskich. Jest to jeden z elementów przedsięwzięcia, którego celem jest podniesienie walorów rekreacyjnych parku.
 
Prace związane z budową nowej fontanny w Parku Lotników Polskich rozpoczęły się z końcem maja. W poniedziałek odbył się próbny rozruch fontanny. Niecki napełniono wodą, a urządzenia sterujące przepływem wody zaprogramowano cyfrowo. Sprawdzono kolorowe oświetlenie ledowe i uruchomiono system uzdatniania wody. Wszystkie urządzenia działają bez zakłóceń i już wkrótce wypoczywający w parku krakowianie będą mogli podziwiać nową ozdobę miasta.
 

Fontanna składa się z trzech niecek wodnych położonych na różnych poziomach. Cała kompozycja powiązana jest z układem placu. Utwardzona nawierzchnia płynnie przechodzi w zielone trawniki i rabaty. Użyte przez architekta płyty kamienne dają efekt płaszczyzn, pomiędzy którymi przelewa się woda tworząc kompozycję kaskad. Wielopoziomowa fontanna po uruchomieniu skutecznie przesłoni widok na ulicę, oddzielając osoby wypoczywające w parku od ulicznego zgiełku.
 

Dodano w dniu 02/10/2018