PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI 20-LECIA WFOŚIGW

8 czerwca 2013 roku na krakowskich Błoniach odbył się z okazji 20-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Piknik Rodzinny.

Do udziału w Pikniku zaproszeni zostali partnerzy WFOŚiGW w Krakowie – beneficjenci pomocy finansowej i wnioskodawcy – podejmujący działania na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej.

Swoją działalność miały okazję zaprezentować m.in. Departament Funduszy Europejskich oraz Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, 60 gmin i powiatów z Małopolski, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie, Krakowski Holding Komunalny S.A., MPO Sp. z o.o., MPEC S.A., ZIKiT w Krakowie, Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Straż Pożarna.

Wśród wystawców nie zabrakło również Wodociągów Krakowskich, które od lat wdrażają działania mające na celu ochronę środowiska oraz propagują postawy proekologiczne. Odwiedzający naszą ekspozycję mogli uzyskać informacje oraz materiały na temat prowadzonej przez MPWIK S.A. działalności, zrealizowanych projektów unijnych, jak i posiadanej infrastruktury technicznej. Z dużym zainteresowaniem spotkała się rozpoczęta w marcu kampania „Dobra woda prosto z kranu”. Informację o zdatności picia bez przegotowania tzw. „kranowianki” przyjmowano z dużym zaciekawieniem, pewnym zaskoczeniem, pojawiło się wiele pytań, a także deklaracje o piciu wody „prosto z kranu”. Uczestnicy Pikniku – dorośli i dzieci – chętnie degustowali „kranowiankę” serwowaną na naszym stoisku. Na najmłodszych ponadto czekały atrakcje: gra edukacyjna (która w sposób przystępny przybliżała proces uzdatniania i dostarczania wody), origami, malowanie buziek, upominki oraz przeprowadzane na scenie konkursy z wiedzy o wodzie.

W ramach Pikniku na scenie pojawiali się również artyści regionalni (m.in. zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka, finalista pierwszej edycji talent show – Got To Dance Tylko Taniec, Orkiestra Kopalni Soli Bochnia, Zespół Latające Talerze), odbyły się pokazy sprawności służb specjalistycznych (Straży Pożarnej, Policji, Specjalnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji), tresury służbowych psów policyjnych. Zobaczyć można było również samochody specjalistyczne: Wodociągów Krakowskich oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, czy mobilną ekspozycję Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Dla najmłodszych przygotowane były liczne gry, zabawy, konkursy, a także pionowy widokowy lot balonem. Zwiedzający mogli również skosztować potraw charakterystycznych dla poszczególnych regionów Małopolski.

Dodano w dniu 08/06/2013