Kraków na II miejscu w rankingu Water City Index 2021

Podczas odbywającego się we Wrocławiu Międzynarodowego Kongresu Miasto - Woda - Jakość życia, wręczono prestiżowe statuetki laureatom rankingu Water City Index 2021. Kraków zajął II miejsce w kategorii Metropolie, a nagrodę odebrał Piotr Ziętara - Prezes Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa.

Water City Indeks szeroko definiuje mocne i słabe strony oraz potrzeby i wyzwania w zakresie zarządzania niebieską infrastrukturą w polskich miastach. Oceniany jest w nim rozwój metropolii, dużych i średnich miast pod względem efektywności gospodarowania zasobami wodnymi. Ranking stanowi nie tylko cenne źródło informacji dla władz lokalnych, naukowców, ekspertów, mieszkańców - jego celem jest również mobilizowanie do wspólnego wypracowania standardów, które pozwolą skuteczniej i efektywniej zarządzać wodą w miastach.

W tym roku autorzy raportu poddali analizie w sumie 218 polskich miast w ramach 4 obszarów oraz 15 kategorii oceny. Kraków został doceniony w rankingu metropolii, zajmując drugie miejsce za Gdańskiem, a wyprzedzając Wrocław. W pozostałych kategoriach wyniki przedstawiały się następująco:

RANKING GŁÓWNY DLA MIAST NA PRAWACH POWIATUI miejsce Gliwice
II miejsce Gorzów Wielkopolski
III miejsce Świnoujście
RANKING GŁÓWNY DLA MIAST ŚREDNIEJ WIELKOŚCII miejsce Augustów
II miejsce Lubliniec
III miejsce Żywiec
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!
 

Dodano w dniu 10/11/2021