III Festiwal Wody zbliża się wielkimi krokami!

Przed nami III Festiwal Wody! Już 29 września, po raz trzeci zaprosimy Was do Centrum Edukacji Ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany, by udowodnić, że woda nas kręci! Jak co roku przygotowaliśmy liczne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 
 

Nim jednak zdradzimy co będzie na tegorocznym Festiwalu, przypomnijmy sobie co działo się w poprzednich dwóch edycjach:
 
 
I Festiwal Wody organizowaliśmy w 2016 roku wraz z krakowskim MPECem. W wielkich emocjach i z drżeniem serc, zastanawialiśmy się czy przyjdziecie, czy będzie Wam się podobało na tyle, że odwiedzicie nas po raz kolejny...
Dziś wiemy, że niepotrzebnie! Na II Festiwalu Wody zobaczyliśmy wiele, znajomych z pierwszej edycji, twarzy. Liczne zapytania z Waszej strony dotyczące III Festiwalu Wody świadczą o tym, że ta impreza wpisała się na stałe nie tylko w nasze kalendarium, ale także w Wasze i naszego pięknego Krakowa!

W czasie I Festiwalu Wody odkrywaliśmy „Tajemnice zimnej i ciepłej wody”. Na uczestników wydarzenia czekały stanowiska kreatywne, artystyczne, naukowe i sprawnościowe. Rodzice wraz z dziećmi odbyli podróż do wnętrza kropli, poznali jej właściwości. Można było zmierzyć ilość wody w swoim organizmie, wykonać zakręcony rurociąg, a także stać się ilustratorem bajki „Rozterki Kropelki”. Oprócz atrakcji dla dzieci, na uczestników I Festiwalu Wody czekały stanowiska eksperckie. Krakowianie chętnie korzystali z możliwości rozmowy z fachowcami z obu spółek miejskich. 30 osób przyniosło próbki wody ze swoich domowych kranów do zbadania w mobilnym laboratorium. Sukcesem zakończyła się nasza akcja „Błękitne tętno miasta – podaruj krew – uratuj życie” - z Waszą pomocą zebraliśmy 10 litrów krwi!
 
II Festiwal Wody, który odbył się w ubiegłym roku organizowaliśmy sami - mądrzejsi o doświadczenia z pierwszej edycji, a także pełni optymizmu i zapału do pracy.  W sumie, prawie 2 tyś. osób wkroczyło w progi Centrum Edukacji Ekologicznej na Bielanach! Plastyczna pracownia Kropelki, zakręcony plac zabaw, stanowisko poszukiwania skarbów i tropienia mieszkańców rzek, spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Śmiałkowie przystąpili też do Wielkiego Testu Kropelki, odpowiadając na pytania związane z wodą i tematyką wodociągową. Nie lada gratką było wodne show i pokazy przygotowane przez pracowników naszego laboratorium. Były konkursy rodzinne, w których potrzebna była nie tylko wiedza, ale także zręczność i szybkość.
 
Nie zabrakło też możliwości porozmawiania z naszymi ekspertami. Laborantki z Wodociągów Miasta Krakowa odpowiadały na pytania o twardość wody, bezpieczeństwo picia wody z kranu, czy zasadność stosowania filtrów. Wszyscy chętnie gasili pragnienie krakowską dobrą wodą prosto z kranu, serwowaną w wersji schłodzonej i gazowanej, a także w postaci pysznej lemoniady. Wielu uczestników Festiwalu zwiedziło z przewodnikami Zakład Uzdatniania Wody Bielany - poznali jego ponad stuletnią historię i stosowaną technologię.
Sukcesem zakończyła się akcja „Błękitne tętno miasta – podaruj krew – uratuj życie”!  Po raz kolejny zebraliśmy drogocenną krew w ilości 8 litrów.

Relacje z I i II edycji Festiwalu Wody:

I FESTIWAL WODY
II FESTIWAL WODY

Co czeka Was podczas III edycji Festiwalu Wody? To jeszcze tajemnica, której rąbki będziemy uchylać w kolejnych wiadomościach... Śledźcie naszą stronę i profil na FB :)


 

Dodano w dniu 14/09/2018