III Festiwal Wody

W sobotę 29 września już po raz trzeci odkryjemy przed Wami tajemnice wody i zakręcimy Was pozytywnie! Gwarantujemy dobrą zabawę i duuuużo wiedzy. Czekamy na Was od 10:00 do 16:00 w Centrum Edukacji Ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa - Zakład Uzdatniania Wody Bielany, ul. Księcia Józefa 299. WSTĘP WOLNY!
 
Woda nas kręci

Po raz trzeci zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 5 do 10 lat na Festiwal Wody odbywający się w konwencji rodzinnego pikniku pełnego wartościowej wiedzy i dobrej zabawy. Na wszystkich śmiałków czekają stanowiska z ciekawymi zadaniami, wyzwaniami plastycznymi i kreatywnymi. Za wykonanie zadań rozdajemy pieczątki na specjalnie przygotowanej mapce, którą otrzymają dzieci. Na zdobywców wszystkich pieczątek czeka Certyfikat, drobne upominki i słodkości.
 


W programie mamy dla Was laboratorium wody, w którym dowiecie się jak obliczyć ile wody zużywa Wasza rodzina, czym różni się woda w rzece od wody z kranu, albo czy deszczówkę można pić? Pomocnicy Dziadka Tadka też przygotowali dla Was swoje zwariowane eksperymenty - tu coś paruje, a tam bulgocze…

Zaprosimy Was też do biegu po Królestwie Rurogrodu – tu czekają mroczne rury, slalom i trudne decyzje! Kto lubi działać twórczo koniecznie musi zajrzeć do dekoratorni. Miłośników zagadek zapraszamy na stanowisko poławiaczy pytań. Nie zabraknie też słodkich pyszności i strefy relaksu, w której będzie można wypocząć i zatopić się w świat bajek o uzdatnianiu wody i oczyszczaniu ścieków, przez który przeprowadzi nas Dziadek Tadek i jego wnuczek Olek. Na miłośników starych krakowskich budynków czeka nie lada gratka! Zwiedzanie ponad 100-letniego zakładu.
A na zakończenie pamiątkowa, wyjątkowa wodna fotka.

Pytaj i zbadaj

Na Festiwalu będzie można porozmawiać ze specjalistami z naszej firmy. O krakowskiej „Dobrej wodzie prosto z kranu” będzie się nie tylko mówić, ale będzie można ją skosztować w wersji schłodzonej i gazowanej, a także z miętą, cytryną i innymi dodatkami. Udostępnimy także nasze mobilne laboratorium – chętnych zapraszamy do przynoszenia wody z domowych kranów, do badania potrzebny jest 1 litr wody pobrany do sterylnego pojemnika.

Dojedź sprawnie

Nie wiecie jak do nas dojechać? Nic prostszego! Autobus komunikacji miejskiej będzie kursował na trasie Plac Wszystkich Świętych – Zakład Uzdatniania Wody Bielany. Odjazdy z przystanku tramwajowego przy Urzędzie Miasta, o każdej pełnej godzinie począwszy od 10.00. Ostatni kurs o godz. 14.00. W drogę powrotną będzie można wyruszyć co godzinę, od 11.20 z parkingu przy Zakładzie Uzdatniania Bielany. Ostatni kurs o 16.00. Dla tych którzy wolą się wybrać własnym samochodem dostępny będzie bezpłatny parking.

Przyjdźcie, czekamy na Was!!!

Regulamin  III FESTIWALU WODY - woda nas kręci!

Dodano w dniu 21/09/2018