Fontanny wracają do życia!

Po czasie pandemii, pomału wracamy do normalności. W tym roku powrócą krakowskie fontanny, których brakowało nam tak bardzo zeszłego lata. Bez tych wyjątkowych ozdób miasta, Kraków nie był taki sam.
 
Wszystkie fontanny, a jest ich w Krakowie 17, uruchamiane są stopniowo od  9 maja, w tym oczywiście te najbardziej znane: w Parku Krakowskim, na Plantach przy ulicy Basztowej i naprzeciw Filharmonii, na Rynku Głównym, przy alei Adama Mickiewicza, na placu św. Marii Magdaleny.  

Pracownicy Wodociągów Miasta Krakowa, dokładają starań by niebawem komplet fontann mógł cieszyć oczy mieszkańców i turystów. Zamontowane zostały na powrót usunięte dysze. Przetestowano ich funkcjonowanie. Dokonano przeglądu urządzeń i sprawdzono szczelność zbiorników. Przeprowadzone zostały również niezbędne prace związane z czyszczeniem mis fontann.

W najbliższą sobotę  uruchomiona zostanie najmłodsza krakowska fontanna, fontanna Wodociągów Miasta Krakowa w Parku Lotników Polskich. W parku znów zakrólują tańczące strumienie wody przybierają różne geometryczne kształty z feerią barw sprawiającą niesamowite wrażenie co szczególnie widoczne jest wieczorową porą.
 

Dodano w dniu 14/05/2021