Festiwal Wody – odkryj niezwykły świat!

Tego nie można przegapić! W czasie pierwszego Festiwalu Wody, którego organizatorami są Wodociągi Krakowskie i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., czeka na małych i dużych krakowian cała masa niesamowitych zadań, konkursów i pożytecznych informacji. Przyjdź do Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w sobotę 22 października i przekonaj się czym możemy Cię zaskoczyć!

Czy słyszałeś o tarczy obronnej wody? Chcesz dowiedzieć się jak wygląda rurecznik? A może ciekawią Cię po prostu tematy związane z uzdatnianiem wody, oczyszczaniem ścieków czy energią cieplną? Jeśli tak, to adres ul. Księcia Józefa 299, 22 października od godziny 10:00 do 15:00 będzie dla Ciebie idealnym miejscem! Tutaj rozwiążemy niejedną zagadkę, odpowiemy na wiele pytań. Zapewniamy pyszną zabawę dla dzieci i rodziców! Zastanawiacie się co Was czeka? W programie „Tajemnice zimnej i ciepłej wody” czyli stanowiska artystyczne, kreatywne, naukowe i sprawnościowe. Będzie szansa by się wykazać!

Rodzice wraz z dziećmi odbędą podróż do wnętrza kropli, poznają jej właściwości, zmierzą ilość wody w sobie, wykonają zakręcony rurociąg, staną się ilustratorem bajki „Rozterki Kropelki”, a to jeszcze nie koniec atrakcji… ale przecież nie możemy zdradzić wszystkiego!

Nie zabraknie również fachowych porad, których udzielą specjaliści z każdej ze spółek komunalnych.

W muzyczny klimat wprowadzi uczestników Festiwalu Wody, krakowski zespół Preizol Band, grający rocka i bluesa.

Przysłowiową wisienką na torcie będzie „łyk” dobrej wody prosto z kranu, wprost z Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. Zapraszamy również do zbadania wody ze swoich domowych kranów – w mobilnym laboratorium Wodociągów Krakowskich.

Zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji „Błękitne tętno miasta – oddaj krew – uratuj życie”. Krew i woda to źródła życia, dlatego czekamy na wszystkich tych, którzy chcą nieść pomoc. W mobilnym punkcie, będzie można oddać krew w godzinach od 11:00 do 15:00.
 

Dodano w dniu 11/10/2016