Dobra woda prosto z kranu na Światowym Dniu Serca

Obchodzony już  osiemnasty raz na świecie, szesnasty raz w Krakowie Światowy Dzień Serca cieszył się jak zwykle ogromnym zainteresowaniem. Mimo zapowiadanej złej pogody dopisało słońce. Od 10:00 do 17:00 na Rynku Głównym w Krakowie dużo się działo, wśród wielu stoisk nie zabrakło również  Wodociągów Krakowskich.

Na naszym stoisku serwowaliśmy „Dobrą wodą prosto z kranu” w dwóch wariantach: schłodzoną i gazowaną. Szczególnie ta druga przypadła Państwu do gustu. Rozdaliśmy około 800 kubków z wodą. Cieszymy się, że coraz więcej mieszkańców naszego miasta sięga po „kranowiankę”.

Informowaliśmy także o jakości wody, sposobach jej uzdatniania oraz wpływie wody na nasze zdrowie. O godzinie 14.00 krótką edukacyjną prelekcję o wodzie, na scenie pod Ratuszem wygłosił Bartosz Łuszczek Z-ca Dyrektora ds. Technologii i Analiz Wodociągów Krakowskich.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się nasze mobilne laboratorium. Panie laborantki odpowiadały cierpliwie na wszystkie pytania m.in. z jakich zakładów uzdatniania dostarczana jest woda do krakowskich mieszkań i domów, a także gdzie można zbadać pobraną próbkę wody. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się przeprowadzanym doświadczeniom oraz obserwowały bakterie pod mikroskopem.


 

Dodano w dniu 25/09/2017