18. Cracovia Maraton z kranowianką

Za nami weekend pięknych sportowych rywalizacji, pełnych emocji, wrażeń, ogromnego wysiłku i sportowego ducha.
18. Cracovia Maraton pomimo deszczu  doczekał się rekordów.    


Ponad pięć tysięcy biegaczy pokonało w niedzielę 42-kilometrową trasę 18. Cracovia Maratonu. Najlepszy okazał się Kenijczyk Cyprian Kotut , który przekroczył linie mety z czasem 2 godziny 9 minut i 18 s. Najszybszą z kobiet była Ukrainka Viktoriya Khapilina, która osiągnęła wynik 2 godzin, 28 minut i 3 sekund. Maratończycy z chęcią sięgali po „dobrą wodę prosto z kranu”. Przed i po biegu gasili pragnienie kranowianką z beczkowozu ustawionego na płycie Rynku Głównego. Na naszym stoisku mieliśmy okazje porozmawiać o wodzie z kranu z zawodnikami z różnych miast Polskich takich jak Wrocław, Poznań czy Warszawa, a także z zagranicy. Nikt nie miał wątpliwości, że krakowska woda jest naprawdę dobra i wartościowa.

W punkcie odżywczym na Rondzie Czyżyńskim na 25 km biegu, nalewanie kranowianki do papierowych kubeczków, dzięki urządzeniom specjalnie skonstruowanym na tę okazję przez naszych pracowników, szło taśmowo. Tempo było zawrotne! Liczyła się każda sekunda, by jak najszybciej ugasić pragnienie wycieńczonych biegiem maratończyków.

„Dobra woda prosto z kranu” była również dostępna w czasie imprez towarzyszących 18. Cracovia Maratonowi. W sobotę 27 kwietnia, czyli w przeddzień głównego biegu, krakowską wodę kranową pili uczestnicy „Maratonu na Rolkach”. Kranowiankę serwowaliśmy również w czasie Pasta Party jako doskonały napój do posiłku.

Na najmłodszych uczestników 18. Cracovia Maratonu czyli „Mini, mini maratonu”, który odbywał się w sobotę na Stadionie Wisły czekało też wiele atrakcji, przepyszne krówki rozdawane przez nasza firmowa maskotkę Kropelkę, a także quizy, kolorowanki i rebusy.

Jesteśmy też dumni z naszego zawodnika Tomasza Kupca, który godnie reprezentował   Wodociągi Miasta Krakowa. W „Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego” zajął 14 miejsce na 706 uczestników.

 

Dodano w dniu 29/04/2019