Wodociągi Krakowskie partnerem Dnia Otwartego krakowskiego Sanepidu17 Maj 2016r.

W sobotę, 14 maja Wodociągi Krakowskie uczestniczyły w dniu otwartym Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. Już po raz trzeci Sanepid otworzył przed krakowianami swoje „wrota”. Pomimo niesprzyjającej pogody na ul. Prądnickiej 76  na przybyłych czekało wiele atrakcji. 

Na stoisku Wodociągów Krakowskich  można było otrzymać informacje o walorach „kranowianki”,  a także dowiedzieć się o realizowanych inwestycjach i ich wpływie na środowisko. W Naszym polowym laboratorium, urządzonym specjalnie na potrzeby tego wydarzenia, można było zbadać  wodę zaczerpniętą ze swojego  kranu. Dzieci natomiast zaprosiliśmy do wspólnej zabawy. Ogromna gra planszowa „Niezwykła wyprawa kropelki” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci wcielały się w rolę pionków przesuwających się po ogromnej planszy, odpowiadały na pytania dotyczące wody i ścieków, a także wykonywały czekające na nie zadania.

Pozostali partnerzy akcji zachęcali dorosłych do badań profilaktycznych, w tym dniu można było uzyskać porady : ortopedyczne, laryngologiczne i stomatologiczne, a także wykonać badania: poziomu cukru we krwi, tlenku w wydychanym powietrzu oraz pomiar tkanki tłuszczowej i ciśnienia.

PLAKAT-SANEPID