Wodociągi Krakowskie na Dniach Ziemi i Dniu Otwartym Sanepidu24 Kwiecień 2017r.

W piątek i sobotę można nas było spotkać w terenie. Gościliśmy na Dniach Ziemi i 4 Dniu Otwartym Krakowskiego Sanepidu

W piątek i sobotę można nas było spotkać w terenie. Gościliśmy na Dniach Ziemi i 4 Dniu Otwartym Krakowskiego Sanepidu.

21 i 22 kwietnia byliśmy w Alei Róż w Nowej Hucie. Tutaj, już po raz dziewiętnasty, odbywały się Dni Ziemi organizowane przez Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa. W tym roku duży nacisk położono na działania prewencyjne podejmowane w związku z zanieczyszczeniem powietrza w Krakowie.

Jednostki i spółki miejskie prezentowały swoje osiągnięcia i inwestycje służące ekologii, udostępniły punkty informacyjne,  prowadziły warsztaty i gry dla dzieci. Całość obchodów uświetniły występy artystyczne dzieci z krakowskich szkół, przedszkoli i domów kultury. Było mnóstwo emocji i pokazy niezwykłych układów choreograficznych. Obchody zwieńczyła Krakowska Wystawa Ekologiczna podczas której prowadzona była zbiórka surowców wtórnych, w zamian za które rozdawane były sadzonki kwiatów i krzewów.

Na stoisku Wodociągów Krakowskich przez dwa dni, także wiele się działo. Przez cały czas trwania wystawy mieszkańcy Krakowa mogli zasięgnąć informacji dotyczących „Dobrej wody prosto z kranu”, dowiedzieć się o realizowanych  przez naszą Spółkę inwestycjach, a także o prowadzonych programach edukacyjnych. Dla najmłodszych gości przygotowaliśmy: konkursy z nagrodami, warsztaty „wodnego origami” i malowaniu ceramicznych kubeczków – mali artyści tworzyli unikatowe, dziecięce dzieła sztuki.

Na naszym stoisku można było też wykonać najprawdziwsze czapki „włóczków” do orszaku Lajkonika. Warsztaty prowadzili pracownicy Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Dzieci wycinały, przyklejały i kolorowały z ogromnym zaangażowaniem, w efekcie czego powstały oryginalne i niezwykłe nakrycia głowy! W trakcie obchodów Dni Ziemi prezentowany był także samochód specjalistyczny sieci kanałowej. Nasza firmowa maskotka Kropelka częstowała wszystkich odwiedzających pysznymi krówkami.

W sobotę 22 kwietnia, gościliśmy także w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. Również tutaj na odwiedzających czekało dużo atrakcji. Można było zasięgnąć porad specjalistów, zmierzyć sobie ciśnienie, sprawdzić poziom cukry we krwi. 4 Dzień Otwarty odbywał się w tym roku pod hasłem „Muzyka i sport” w związku z tym imprezie towarzyszyły  pokazy Mistrza Polski Street Workoutu oraz pokazy sportów walki.

W  plenerowym laboratorium Wodociągów Krakowskich, można było zbadać  wodę pobraną z domowego kranu, dowiedzieć się wiele szczegółów dotyczących wody dostarczanej mieszkańcom Krakowa, a także zobaczyć jakie zagrożenia mogą czaić się w wodzie pobranej ze studni.

Dzieci zaprosiliśmy do wspólnej zabawy. Wieloformatowa gra planszowa „Niezwykła wyprawa Kropelki” cieszyła się sporym zainteresowaniem. Dzieci wcielały się w rolę pionków przesuwających się po ogromnej planszy. Odpowiadały na pytania dotyczące wody, technologii jej uzdatniania, ścieków, czy krakowskiej infrastruktury wodociągowej. I trzeba przyznać, że bardzo dobrze radziły sobie z tak fachowym tematem.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoiska w piątek i sobotę!