Światowy Dzień wody w Krakowie 21.03.201419 Marzec 2014r.

Już po raz 22 obchodzimy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ  Światowy Dzień Wody. Hasłem tegorocznego dnia  jest Woda i Energia, a celem podniesienie świadomości na temat związku i wzajemnych zależności tych dwóch żywiołów.

Jest już tradycją, że w ten dzień Wodociągi Krakowskie zapraszają zainteresowane szkoły do odwiedzenia  naszego Laboratorium Centralnego i przekonania się w jaki sposób służby laboratoryjne dbają o to, żeby woda dostarczana mieszkańcom była czysta i zdrowa.

W tym roku po raz pierwszy w obchodach Światowego Dnia Wody pomoże nam nasza maskotka- Kropelka. Będzie ona kursować niemal przez cały piątek  jednym z krakowskich tramwajów. Rozdając słodycze i drobne gadżety będzie umilać podróż tramwajem oznaczonym barwami kampanii „Dobra woda prosto z kranu”.

Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy na temat gospodarki wodnej, niezawodności krakowskiego systemu zaopatrzenia w wodę, dostępności wody pitnej na świecie zapraszamy na II seminarium naukowe „Jedna woda-wiele problemów”, którego głównym sponsorem są Krakowskie Wodociągi, a organizatorem Sekcja Hydrogeologii AGH.

 

 

 

Światowy Dzień wody w Krakowie 21.03.2014

logo_ŚDW
Pliki do pobrania: