Operacja Mokra Robota zakończona!27 Marzec 2015r.

Z okazji Światowego Dnia Wody – przypadającego na 22 marca – Wodociągi Krakowskie wspólnie z krakowskim oddziałem Gazety Wyborczej zorganizowały przygodowo-edukacyjną, rodzinną grę miejską ,,Operacja Mokra Robota’’. Na jeden dzień centrum handlowe Bonarka City Center (Partner gry) zamieniło się w Mokrą Krainę, której groziło wyschnięcie w wyniku niewłaściwej gospodarki zasobami wodnymi przez jej mieszkańców. Zgłoszone 44 drużyny Superhydraulików (składające się obowiązkowo z min. jednego dziecka w wieku do 13 lat) miały za zadanie wykonać niemal czterdzieści misji, celem uratowania Mokrej Krainy przed całkowitą zagładą. Szukanie źródeł wody, budowa zbiornika na wodę, uruchamianie wodospadu, naprawa wodociągów, pomoc w pracach laboratorium czy budowa oczyszczalni to tylko niektóre przygody, które czekały na uczestników gry.
Ponieważ gra była skierowana głównie do dzieci, poprzez zabawę mogły dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat działalności Wodociągów Krakowskich, zasobów wodnych i ich ochrony, a także na temat oczyszczania ścieków.
Po niemal czterech godzinach zmagań Operacja Mokra Robota zakończyła się powodzeniem. Najlepszymi Superhydraulikami, którzy uratowali Mokrą Krainę przed całkowitym wyschnięciem okazali się Wodne Bziki, Skrzydlate arbuzy i Łucznicy zajmując kolejno I, II i III miejsce i otrzymując atrakcyjne nagrody finansowe. Pozostali najmłodsi Superhydraulicy otrzymali liczne upominki rzeczowe.
Podczas obchodów Światowego Dnia Wody w Bonarce odbywały się również warsztaty edukacyjne dla najmłodszych, kropelkowy teatrzyk oraz zajęcia plastyczne. Od przedstawicieli Wodociągów Krakowskich można było również zasięgnąć informacji m.in. na temat Światowego Dnia Wody, prowadzonej kampanii ,,Dobra woda prosto z kranu’’ oraz projektów unijnych realizowanych przez Spółkę.
Wszystkim dziękujemy za włączenie się w obchody Światowego Dnia Wody, ratowanie Mokrej Krainy przed wyschnięciem, a zwycięzcom Operacji Mokra Robota gratulujemy wygranej!

(M.M.)