Operacja „Mokra Robota”. Zagraj w marcu w Bonarce!10 Marzec 2015r.

Operacja „Mokra Robota”. Zagraj w marcu w Bonarce!

Cel: uratowanie Mokrej Krainy. Do zdobycia: 1500, 900 i 600 zł oraz gry planszowe. Wodociągi Krakowskie, „Wyborcza” i Bonarka City Center zapraszają w niedzielę 22 marca w godz. 10-15 na przygodowo-edukacyjną, rodzinną grę miejską z okazji Światowego Dnia Wody.

Mokra Kraina była miejscem tak zasobnym w wodę, że mieszkańcy nie przejmowali się jej oszczędzaniem. Nie oczyszczano ścieków, nie naprawiano rur, nie zakręcano kranu podczas mycia zębów. Pewnego dnia Matka Natura, nie mogąc patrzeć na marnotrawstwo, zakręciła Mokrej Krainie wodę. Z dnia na dzień Mokra zmieniła się w Suchą. Mieszkańców czeka zagłada, chyba, że ktoś przekona Naturę do odkręcenia kurka…
Poszukiwani Superhydraulicy
To zadanie dla Superhydraulików, specjalistów od mokrej roboty, którym woda sodowa nie uderzyła do głowy. Uzbrojeni w spryt, zestaw narzędzi i wiedzę o wodzie wyruszą do Mokrej Krainy spełnić żądania Matki Natury oraz naprawić to i owo.
Do udziału w Operacji „Mokra Robota” zapraszamy 3-4-osobowe drużyny złożone z dzieci (w każdym zespole musi być przynajmniej jedno dziecko w wieku 6-13 lat) i dorosłych. Na kilka godzin centrum handlowe Bonarka City Center (partner gry) przy ul. Kamieńskiego 11 w Krakowie zmieni się w Mokrą Krainę, z wyschniętymi wodospadami, górskim lodowcem, skomplikowanych systemem rur i Ostatnią Oazą.
Na piętrze grasować będą Wielkie Ssaki – stwory wysysające ostatnie krople z kieszeni graczy, na parterze – Dzikie Ścieki pozbawiające zawodników punktów i psujące co popadnie. Zawodników czeka przetykanie rur, szukanie źródeł wody, naprawa wodociągów, zakładanie plantacji, budowa oczyszczalni i wiele innych skomplikowanych misji, w których będą mogli wykazać się sprytem, zręcznością i wiedzą. Tą ostatnią możecie zgłębić już dziś, odwiedzając strony www.mpwik.krakow.pl i akademiakropelki.krakow.pl. Zawarte na nich informacje mogą się przydać podczas rozwiązywania mokrych zagadek.
Jak grać by wygrać?
Grę rozpoczniemy o godz. 10.15 i zakończymy cztery godziny później. Na starcie otrzymacie mapę Mokrej Krainy, identyfikatory dla graczy i drużynową Kartę Napraw będącą przepustką do zadań i potwierdzeniem ich wykonania. Na drużyny czekać będzie – do wyboru – ponad 40 dużych i małych misji. Gracze sami zdecydują, które zadania wykonają i w jakiej kolejności. Za zadania będą dostawać punkty lub Kropelki – odpowiednik bardzo cennej waluty Mokrej Krainy.
Wygra zespół, który zdobędzie najwięcej punktów, a w przypadku remisu – ten, kto wcześniej dotarł na metę gry. Na najlepszych czekają cenne nagrody ufundowane przez Wodociągi Krakowskie. Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę główną – 1500 zł – do podziału w równych częściach pomiędzy członków zespołu. Nagrodą za 2. miejsce będzie 900 zł, a za miejsce 3. – 600 zł (obie nagrody również do podziału). Dla drużyn, które zajmą miejsca od 4. do 10. mamy gry planszowe.
Zgłoś superbohaterów!
Zgłoszenia ślijcie do czwartku 19 marca włącznie mailem na adres gramiejska@krakow.agora.pl, podając imiona i nazwiska graczy, ich wiek, nazwę drużyny oraz numer telefonu komórkowego kapitana drużyny (osoby pełnoletniej lub najstarszej wiekiem) i e-mail do korespondencji. W zabawie może wziąć udział tylko 80 drużyn. Szczegółowe ale proste zasady rozgrywki oraz informacje o dokładnym miejscu jej rozpoczęcia i zakończenia otrzymacie mailem kilka dni przed grą.
Regulamin gry znajdziecie na stronie www.krakow.wyborcza.pl

Wodne Warsztaty dla najmłodszych
Również w niedzielę 22 marca w godz. 10-16 zapraszamy dzieci w wieku 4+ i rodziców na Wodne Warsztaty. Zajęcia odbędą się na piętrze Bonarki, a poprowadzi je Alicja Karczmarska-Strzebońska. Udział w zajęciach jest bezpłatny, nie wymaga rejestracji i można przyłączyć się w dowolnej chwili. Dzieci stworzą m.in. Księgę Kropelkowych Tajemnic i wodny teatrzyk, przeżyją oceaniczną przygodę oraz będą rywalizować na kropelkowym torze przeszkód. Uczestnicząc w twórczych zabawach poznają wiele ciekawostek o wodzie i jej właściwościach.