Medal Europejski dla Wodociągów Krakowskich za „Dobrą wodę prosto z kranu”16 Czerwiec 2015r.

Z przyjemnością informujemy, iż Wodociągi Krakowskie zostały laureatem 26 edycji Medalu Europejskiego – ogólnopolskiego, niekomercyjnego przedsięwzięcia – którego organizatorem jest Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych (reprezentowanego przez ministra ds. członkostwa w UE) i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli. Ideą przedsięwzięcia jest wyróżnienie wyrobów i usług odpowiadającym standardom europejskim. Medal Europejski jest przyznawany od 2000 r., wśród wyróżnionych znaleźli się przedsiębiorcy z całej Polski, których produkty i usługi zostały docenione za najwyższą jakość.
Wodociągi Krakowskie otrzymały wyróżnienie za świadczenie usługi dostarczania wody pitnej o wysokiej jakości – zgodnie z normami polskimi i Unii Europejskiej – w sposób ciągły
i niezawodny, jednocześnie po dostępnej, atrakcyjnej cenie (Kraków ze swoją taryfą wodno-ściekową plasuje się na jednej z niższych pozycji w grupie dużych miast w Polsce). Wysokie parametry jakościowe oraz profesjonalna i rzetelna kontrola jakości wody – przez Centralne Laboratorium MPWiK S.A. posiadające akredytację Polskiego Centrum Akredytacji – pozwala i gwarantuje bezpieczeństwo spożycia wody bezpośrednio z kranu.
Uroczysta gala wręczenia Medali Europejskich odbyła się 10 czerwca 2015 r. w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. W imieniu Wodociągów Krakowskich medal i dyplom odebrał Pan Piotr Ziętara – Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający.