Dzień Otwarty Sanepidu z Wodociągami Miasta Krakowa21 Maj 2018r.

W sobotę 19 maja w trakcie Dnia Otwartego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie na wszystkich przybyłych czekało wiele atrakcji i dużo pożytecznej wiedzy. Celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia i  postaw prozdrowotnych szczególnie wśród najmłodszych.

Już po raz kolejny Wodociągi Miasta Krakowa, przyłączają się do promowania zdrowego stylu życia, tym razem uczestnicząc w Dniu Otwartym krakowskiego sanepidu.  Głównym celem tegorocznego wydarzenia było zachęcenie do badań profilaktycznych, których regularne wykonywanie sprzyja zachowaniu zdrowia. Wszyscy zainteresowani, mogli skorzystać z szerokiej oferty bezpłatnych badań profilaktycznych, konsultacji medycznych czy poradnictwa dietetycznego. Dzień Otwarty, zorganizowany na terenach zielonych przy ul. Prądnickiej 76, miał charakter rodzinnego pikniku. Na najmłodszych czekały ciekawe i pouczające gry oraz zabawy, dogoterapia, gimnastyka z piłkami, zwiedzanie wozu strażackiego, policyjnego i karetki pogotowania ratunkowego.

Na stoisku Wodociągów Miasta Krakowa przygotowaliśmy nie tylko mnóstwo pożytecznych informacji, ale także wspaniałą zabawę dla najmłodszych. Gra plenerowa „Niezwykła Wyprawa Kropelki” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. I nie ma się co dziwić! Edukacja przez zabawę, to najlepszy sposób poznania trudnych tematów, takich jak te, związane z wodą i ściekami. Dla wytrwałych uczestników gry przewidzieliśmy drobne nagrody. Dzieciaki z uśmiechem rozwiązywały zadania i odpowiadały na  trudne pytania.Kiedy dzieci się bawiły, ich opiekunowie, mogli zdobyć informacje: o składzie krakowskiej „kranówki”, nowej kampanii informacyjnej „To się w ścieku nie mieści!”, a także o inwestycjach realizowanych przez Spółkę, dzięki wsparciu z funduszy Unii Europejskiej.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

IMG_1892