Dzień Otwarty krakowskiego Sanepidu11 Maj 2016r.

W sobotę, 14 maja zapraszamy od godziny 10.00  do 14.00 na stoisko Wodociągów Krakowskich w trakcie Dnia Otwartego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. Celem przedsięwzięcia jest promowanie zdrowego stylu życia i  postaw prozdrowotnych.

Wodociągi Krakowskie, od początku uczestniczą, w organizowanym już po raz trzeci przez krakowski Sanepid–Dniu Otwartym. Na naszym stoisku będzie można otrzymać informacje dotyczące, kranowianki,  a także dowiedzieć się o realizowanych inwestycjach, które wpływają na jakość dostarczanej wody i odprowadzanych, oczyszczonych ścieków. Przygotowaliśmy też atrakcję dla dzieciaków, ogromna gra planszowa „Niezwykłą wyprawa kropelki” będzie stanowiła zapewne wyzwanie dla każdego małego uczestnika.  W polowym laboratorium Wodociągów Krakowskich, urządzonym specjalnie na potrzeby tego wydarzenia, będzie można przekonać się natomiast, na czym polega badanie wody.

Na tych którzy przybędą do Sanepidu przy ul. Prądnicką 76, czekają również darmowe porady : ortopedyczne, laryngologiczne i stomatologiczne. Możliwe będzie również wykonywanie badań: poziomu cukru we krwi, tlenku w wydychanym powietrzu oraz pomiar ciśnienia.

Ponadto dla najmłodszych uczestników Dnia Otwartego przygotowane zostały liczne atrakcje: gry i zabawy na świeżym powietrzu, konkursy z nagrodami oraz doświadczenia i eksperymenty naukowe a także wystawa robotów. Będzie można też zajrzeć do samochodów specjalistycznych: ambulansu, wozu strażackiego i radiowozu.

 

 

 

 

 

 

 

 

PLAKAT-SANEPID