Dobra Woda na Święcie Rodziny Krakowskiej28 Maj 2018r.

W niedzielę 27 maja od godziny 11.00 do 19.00 na krakowskie rodziny w Parku Jordana, czekało mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy. To wszystko w ramach Święta Rodziny Krakowskiej, które zostało zorganizowane już po raz siódmy. Wodociągi Miasta Krakowa w tym roku przyłączyły się do akcji, częstując dużych i małych mieszkańców miasta „dobrą wodą prosto z kranu”.

Tego dnia Park Jordana został podzielony na siedem stref tematycznych: zdrowia i profilaktyki, czytelnictwa, sportu i rekreacji,  sztuki (tańca i plastyki), ekologii i zdrowego trybu życia, bezpieczeństwa oraz rodziny.

Każdy więc mógł znaleźć jakiś temat i rozrywkę dla siebie. Można było posłuchać bajek, stać się ilustratorem komiksu, postrzelać z łuku czy nauczyć się żonglowania talerzami. Na tych, którzy kochają kolory i wcielanie się w różne postacie nie tylko ze świata zwierząt czekało malowanie buziek. Na odważnych natomiast nauka chodzenia na szczudłach, bieg przez przeszkody i wiele innych atrakcji. Fani tańca mogli skorzystać z lekcji różnych tanecznych stylów. Po wzmożonym wysiłku, pragnienie świetnie gasiła zimna kranowianka. Rozdaliśmy w sumie ponad 2000  kubeczków wody. Wiele osób napełniało również swoje butelki i bidony „dobrą wodą prosto z kranu”.

Święto Rodziny Krakowskiej odbywa się w ramach gminnej kampanii „Kraków stawia na rodzinę!”, której celem jest promowanie wartości rodzinnych. Patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

IMG_20180527_131236_HDR