Dobra Woda na Dniach Ziemi24 Kwiecień 2018r.

W Krakowie już  po raz dwudziesty obchodzone były Dni Ziemi. W Starym Bieżanowie, w piątek  i sobotę (20 i 21 kwietnia) zagościła dobra zabawa i mnóstwo pożytecznej ekologicznej wiedzy, a to wszystko w ramach Krakowskiej Wystawy Ekologicznej organizowanej przez Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa.

Piękna i słoneczna pogoda towarzyszyła tegorocznym obchodom Krakowskich Dni Ziemi. W  Starym Bieżanowie, na terenach zielonych Szkoły Podstawowej nr 124,  gdzie odbywała się impreza, na wszystkich przybyłych czekało wiele atrakcji, przygotowanych przez jednostki i spółki miejskie.

Było głośno, kolorowo, różnorodnie i ekologicznie. Dzieci mogły uczestniczyć w przeróżnych grach, zadaniach, quizach, a także poszaleć na dmuchańcach. Dla dorosłych przygotowano punkty informacyjne i  zbiórkę surowców wtórnych, za które rozdawano sadzonki. Całość obchodów uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży z krakowskich szkół, przedszkoli i domów kultury.

Na stoisku Wodociągów Miasta Krakowa, także sporo się działo. Można było zasięgnąć informacji i napić się „Dobrej wody prosto z kranu”. Opowiadaliśmy także o zapoczątkowanej w zeszłym roku kampanii „To się w ścieku nie mieści!” informującej o wpływie codziennych czynności na stan środowiska naturalnego oraz naświetlającej problem niewłaściwego  korzystania z urządzeń sanitarnych i traktowania ich jak koszy na śmieci.

Na najmłodszych czekała wieloformatowa gra „Niezwykła wyprawa Kropelki”, która wymagała nie tylko znajomości tematyki dotyczącej zagadnień związanych z wodą i ściekami, ale także sprawności fizycznej. Na stoisku czekały również rebusy, zagadki i zadania przygotowane specjalnie na tę okazję. Przez dwa dni powstały także twórcze portrety „kropelki”. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i stworzyły naprawdę wiele ciekawych prac.

W czasie trwania Krakowskiej Wystawy Ekologicznej rozdaliśmy 800 kubeczków kranowianki i ponad 40 kg pysznych firmowych krówek.

IMG_1730