Dni Ziemi – podsumowanie28 Kwiecień 2014r.

W dniach 25-26.04.2014 odbyły się zapowiadane wcześniej Dni Ziemi.

Tradycyjnie na al. Róż można było spotkać naszą Kropelkę Wodociągową, która częstowała dzieci i przechodniów krówkami. Na naszym stoisku był specjalnie przygotowany kącik dla najmłodszych, gdzie dzieci tworzyły ciekawe origami o tematyce związanej z wodą.

Nowością była wizualizacja 1 m³ wody tuż przed naszym namiotem– przeźroczysty sześcian o wymiarach: 1m x 1m x 1m, który prezentował cenę 1m³  wody z kranu (3,91 zł brutto). Imitacją wody były nasze pluszowe kropelki. Mamy nadzieję, że wizualizacja uzmysłowiła mieszkańcom Krakowa obecnym na Dniach Ziemi, jak tania jest nasza Kranowianka: ponad 300 razy tańsza od wody butelkowanej! Picie wody z kranu jest nie tylko tanie, ale i ekologiczne gdyż eliminuje plastikowe opakowania. Pamiętajmy, że tworzywo typu PET rozkłada się nawet kilkaset lat! Bądź Eko i pij wodę z kranu.

Na stoisku odpowiadaliśmy na pytania związane z jakością wody w Krakowie, kampanią Dobra woda prosto z kranu, dotyczące projektów unijnych realizowanych w Wodociągach Krakowskich, a także rozdawaliśmy gadżety i ulotki.

Dziękujemy Wszystkim Krakowianom, którzy odwiedzili nasze stoisko na tegorocznych Dniach Ziemi i zapraszamy już za rok!

 

 

 

 

 

 

Dni Ziemi – podsumowanie
IMG_2822