Czysta woda, zdrowia doda – wysoka jakość potwierdzona!15 Październik 2013r.

Dziś po raz kolejny została potwierdzona wysoka jakoś Krakowskiej Kranowianki.

„Dobra woda prosto z kranu” była sprawdzana aż w 10 kategoriach w konkursie, który odbył się w Zespole Szkół Chemicznych w Krakowie.

Konkurs „Czysta woda, zdrowia doda” przeprowadzany w ramach projektu „Mam Zawód. Mam Fantazje”zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Konkurencja trwała 3 godziny i wzięło w niej udział 10 drużyn z małopolskich szkół. Zadaniem uczestników było sprawdzenie 10 parametrów wody z kranu (twardość ogólna, tlen, przewodnictwo, chlorki, ph, zapach, barwa, azotyny, azotany, fosforany). Członkami jury byli: dr Tadeusz Bochnia kierownik Centralnego Laboratorium MPWiK, Lidia Rolińska z Zespołu Szkół Chemicznych w Krakowie oraz Michał Wilk z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Zaskoczenia nie było – wyniki konkursu potwierdziły wysoką jakość Krakowskiej Krakowianki. Woda jest stale monitorowana na całej długości sieci wodociągowej, w tym także w domach Krakowian. O jej wysokiej jakości świadczy 5000 analiz miesięcznie wykonywanych przez Akredytowane Laboratorium. Krakowskie Wodociągi nieprzerwanie od 111 lat dostarczają wodę mieszkańcom Krakowa. 99,6% Krakowian korzysta z sieci wodociągowej, której długość wynosi 2077 KM.

SONY DSC