69 zgłoszeń do programu „W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twojej szkole!16 Maj 2017r.

15 maja zakończyliśmy pierwszy etap naboru do Programu „W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twojej szkole!” objętego honorowym patronatem Jacka Majchrowskiego Prezydenta Miasta Krakowa.

Do  Wodociągów Krakowskich spłynęło 69 wniosków. W szkołach, które zgłosiły się do Programu  Centralne Laboratorium MPWiK S.A. przeprowadzi  badanie wody – pozytywny wynik ostatecznie zakwalifikuje szkołę do Programu.

Program przewiduje montaż pitników w szkołach samorządowych, zaopatrywanych w wodę przez Wodociągi Krakowskie. Pitniki umożliwiają uczniom łatwy, szybki, higieniczny i bezpieczny dostęp do wody pitnej z sieci wodociągowej. Dzieci będą mogły częściej sięgnąć po wodę, która jest zdecydowanie zdrowsza niż kolorowe napoje gazowane. Akcja przyczyni się również do kształtowania świadomych postaw proekologicznych dzieci i młodzieży.

Od 2013 roku  prowadzimy kampanię informacyjną „W Krakowie Dobra Woda prosto z kranu”, adresowaną do wszystkich mieszkańców naszego miasta. Zachęcamy do picia nieprzegotowanej kranówki! Krakowska woda  zawiera wartościowe substancje mineralne, m.in. wapń, magnez i potas, jest powszechnie dostępna i tania. Codzienne kontrole gwarantują jej pełne bezpieczeństwo. W 2016 roku Europejskie Forum Jakości uznało wodę dostarczaną mieszkańcom Krakowa, za produkt najwyższej jakości – nagradzając naszą Firmę Certyfikatem i Złotym Godłem QI Product.

Termin kolejnego naboru wniosków podamy już wkrótce.

FB_PITNIK_DobraWODA_600x860_04-05-2017 kopia